VOP

Všeobecné obchodní podmínky platné od 1. 5. 2019

Objednáním fotografických služeb klient potvrzuje, že se bude řídit těmito Obchodními podmínkami (dále jen VOP). VOP jsou nedílnou součástí každé objednávky a tím i kupní smlouvy uzavřené na dálku, ke které dochází na základě osobní, telefonické či písemné objednávky. Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel nebo poskytnuty třetí straně bez písemného souhlasu majitele.

Cena

Aktuální cena je uvedena na webové stránce fotografa a je splatná ihned po focení. Na všechny typy focení je vyžadovaná záloha ve výši 25% z celkové ceny, splatná nejpozději týden před objednaným focením. Záloha je odečtena při doplacení focení a je nevratná v případě, že dojde ke zrušení focení méně než 48 hodin před domluveným termínem.

Možnosti platby:

– bankovním převodem

– hotově při poskytnutí služby

– kartou při poskytnutí služby

Fakturu (daňový doklad) vystaví fotograf klientovi ihned po uhrazení platby. Fakturu obdrží klient elektronicky na jím uvedený kontaktní email. Prodejce není plátcem DPH.

Výsledná úprava fotek

Výsledná úprava fotek u rodinných, dětských a rande/předsvatebních fotografií zahrnuje ořez, kontrast, jas, barevné vyvážení, lehké zjemnění výrazných vrásek, vybělení zubů. U portrétů a svatebních fotografií je to navíc hlubší retuš pleti. V případě těhotenských a glamour fotek je to navíc zjemnění nebo úplné odstranění strií a celulitidy.

V případě nadstandardních požadavků (hlubší retuš pleti, odstranění vrásek, odstranění znamenék, tetování a jiných náročnějších úprav) je nutné kontaktovat fotografa nejpozději při výběru fotek z náhledu a po dohodě může být účtovaný poplatek navíc.

Dodací podmínky

Přístup ke všem fotografiím je zabezpečen uživatelským jménem a heslem na soukromém úložišti fotografa. V případě špatného zadání uživatelského jména nebo hesla více než třikrát, je klientova IP adresa blokována a je potřeba napsat fotografovi pro odblokování.

Náhled všech pořízených fotografií je dodán do 1 týdne od termínu focení. Výsledné a upravené fotografie jsou dodány do 2 týdnů od klientova výběru fotek k úpravě. Svatební fotografie dohodou podle aktuální vytíženosti fotografa. Na všechny pořízené fotografie se vztahuje autorský zákon a bez souhlasu autora není dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat ani je dále upravovat.

Všechny fotografie (náhledy) jsou na úložišti ponechány po dobu 6 měsíců zdarma. Je tedy možné si dodatečně objednat fotky další. Upravené fotografie uschovává fotograf po dobu 1 roku (již ne na daném úložišti), poté jsou nenávratně smazány.

Reklamace

Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není v žádném případě důvodem pro reklamaci, stejně jako nesouhlas s fotografickým stylem autora. Fotograf také neručí za spolupráci všech členů rodiny, pokud se v daném časovém rozpětí nepodaří nafotit dostatečný počet kvalitních fotograií, není to důvodem k reklamaci. Fotograf však samozřejmě věnuje veškeré úsilí pro uvolnění atmosféry, aby mohlo k nafocení dojít (zejména u dětí).

Reklamace digitálních dat uložených na USB disku je možná na základě technické vady.

Ochrana osobních údajů

Fotograf se zavazuje plně respektovat důvěrný charakter osobních dat klienta a chránit je proti zneužití. Údaje nejsou poskytovány třetím stranám

Fotograf si vyhrazuje právo na změnu těchto obchodních podmínek. Nová verze je vždy dostupná na webových stránkách.